Dnes (Sobota 27.7.2024)
Aneta Zálehová (I.)

• Učebné pomôcky na šk. rok 2024/2025

1. ročník

Zošity: SJL+ DIKTÁTY- č.511 5 ks, s pomocnou liňajkou, MAT.- č.512 -5 ks, PVO , NBV, ANJ- č. 520- 4 ks, slovníček - č.624- 1ks, notový zošit -1ks, veľký čistý zošit- č. 440- 1 ks,

V peračníku : 3 ceruzy č.1, nožnice, farbičky (hrubé aspoň 6 farieb), guma, strúhadlo, dlhé pravítko.

Pomôcky na VYV:lepidlo 2ks (tyčinka), nožnice s tupým koncom 1 ks, plastelína, gumený obrus, vodové a temperové farby, paleta na temperové farby, 2 okrúhle štetce, 2 ploché štetce rôznej hrúbky, nádoba na vodu, mastný pastel,suchý pastel, pracovná zástera (tričko) , škatuľa od topánok s menom.

• Prosím rodičov žiakov ZŠ,ktorých deti sa budú v šk. roku 2024/2025 stravovať v školskej jedálni, aby si vytlačili,vypísali, podpísali Zápisný lístok stravníka a Odhlasovanie zo stravy a všetko doručili do 30. 8. 2024 do ŠJ pri MŠ v Kokošovciach.

Ďakujem Erika Tuhrinská, vedúca ŠJ

• Letné prázdniny v školskom roku 2023/2024 začínajú 1. júla 2024 a budú trvať do 31. augusta 2024. Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025 sa uskutoční 2. septembra 2024.

• Dňa 28. 06. 2024 sme slávnostne ukončili školský rok 2023 / 2024. Tento krásny slnečný deň akoby bol symbolom obdobia, na ktoré všetky deti tak netrpezlivo čakajú - na prázdniny. Iba pred krátkym časom sme nasadli do vlaku s názvom školský rok 2023 / 2024 a už stojíme na jeho konečnej stanici po 10 mesiacoch ťažkej a namáhavej práce. Táto práca sa odzrkadlila na vysvedčení v podobe známok. Všetci žiaci boli za úspešné ukončenie školského roka odmenení medailami, peknými knihami s pochvalnými uznaniami. Prázdniny sme zahájili prípitkom s detským šampanským.

• V piatok 21.6.2024 sme pre deti a rodičov pripravili tradičné športovo-súťažné popoludnie spojené s opekačkou a kolaudáciou altánku. Po privítaní riaditeľkou školy pani starostka prestrihla kolaudačnú pásku na altánku, čím zahájila prvú akciu konanú v tomto altánku.Detským šampanským sme si s deťmi pripili na našu krásnu zážitkovú učebňu v prírode.Po oficiálnej kolaudácii sa pokračovalo súťažením. Rodičia a deti sa rozdelili do 6 družstiev. Na jednotlivých stanovištiach si zasúťažili v rôznych disciplínach, kde zbierali body. Čakanie na vyhodnotenie najlepšieho družstva si rodičia a deti spríjemnili opekačkou pri menšej vatre.Družstvo ,,najlepších" bolo odmenené sladkosťami. Kým rodičia opekali, debatovali a počúvali hudbu, deti začali baterkami hľadať poklad, ktorý ukryl školský škriatok.Nedarilo sa im, tak si museli vyžiadať indície, ktoré boli nápomocné k nájdeniu pokladu.Po istom čase sa im to podarilo a nájdený poklad si spravodlivo rozdelili.Následovala skúška odvahy. S deťmi sme sa presunuli na bočnú cestu pri cintoríne, kde sme posielali deti v pravidelných intervaloch, aby samé prešli s baterkou danú trasu. Všetci to zvládli na jednotku. Po príchode do školy sme si vonku ešte trocha potancovali a postupne sladko unavené a spokojné deti odchádzali s rodičmi domov plné zážitkov.

Dnes (Sobota 27.7.2024)
Aneta Zálehová (I.)

Sobota 27. 7. 2024

O škole

Základná škola v Kokošovciach je neplnoorganizovaná výchovno-vzdelávacia inštitúcia bez právnej subjektivity. Navštevujú ju žiaci 1.- 4. ročníka Škola poskytuje základné vzdelanie v súlade s platnými učebnými osnovami pre 1. stupeň základnej školy, pripravuje žiakov pre ďalšie štúdium na 2. stupni ZŠ. Je umiestnená na vidieku v krásnej scenérii Slanských vrchov.

Škola je dvojtriedna so spojenými ročníkmi. Má dve triedy, jednu počítačovú učebňu, zborovňu, chodbu, hygienickú časť a malý kabinet na pomôcky. Triedy sú veľké a svetlé. Aj počítačová miestnosť je vyhovujúca na súčasný počet žiakov. V škole máme zriadený aj ŠKD, ktorý je plne využitý. Na prestávky, hodiny TSV a aktivity v ŠKD využívame školský dvor.

V ZŠ sa vyučuje ANJ od 1. ročníka.V škole pracujú dva krúžky:Hudobno pohybový a Hravá angličtina.v priestoroch školy pracuje aj ZUŠ Ebony v tanečnej a výtvarnej zložke.