• Základná škola Kokošovce

Vitajte na stránkach ZŠ Kokošovce

• Sánkovačka

Hore brehom, dolu brehom,

zapadla nám škola snehom...

11.1.2019 sme bohatú snehovú nádielku so žiakmi využili na sánkovačku..Deti vzali boby, sane, klzáky a spúšťali sa z kopca, guľovali sa ,robili odtlačky anjelov. Bol nádherný slnečný deň. Snehu bolo neúrekom a deti sa nevedeli nasýtiť zimných hier. Neprekážal im ani mráz, ktorý ich štípal na líčkach.

• Zhotovovanie vtáčich búdok

11.1.2019 sme si pozvali do ŠKD pána Ing. Repku z Lesnej správy z Kokošoviec.Pán lesník pútavou formou porozprával deťom ako sa majú starať o vtáčiky v zime, aby zimu prežili.Doniesol materiál na vtáčie búdky a spolu s deťmi vyrobili dve krásne drevené domčeky.Umiestnili ich na okná, nasypali semienka a pozorovanie vtáčikov hneď začalo. Deti sa tešili z dobre vykonanej práce, ale aj z toho , že môžu pomôcť vtáčikom prežiť zimu.

• Posedenie pri stromčeku

22. decembra 2018 sme pre deti pripravili posedenie pri stromčeku.Vôňa vianočného detského punča, medovníčkov a koláčikov sa rozniesla po celej škole.Spev kolied navodil vianočnú atmosféru. Žiaci sa vzájomne obdarovali darčekmi, ktoré si pre seba vopred pripravili.Vianočné prekvapenia deti veľmi potešili.Naučili sa darčeky nielen dostávať, ale aj rozdávať. Posolstvo Vianoc bolo naplnené.

• Stretnutie s Mikulášom

ZŠ a MŠ v spolupráci s Obcou Kokošovce pripravili pre deti ,,Stretnutie s Mikulášom". Všetkých prítomných privítal starosta obce a riaditeľka ZŠ. Čakanie na Mikuláša spríjemnili žiaci ZŠ a deti MŠ pekným kultúrnym programom v podobe básní, piesní, scénok a tanca...Po programe deti spoločne privolali Mikuláša, ktorý im rozdal sladké mikulášske balíčky. Mikulášsku atmosféru dodal aj mikulášsky punč a mikulášsky jarmok, do ktorého prispeli výrobkami zo svojej tvorivej dielne rodičia žiakov a zamestnanci školy, čím podporili ZŠ. Ďakujeme.

• Imatrikulácia prvákov

V živote našich prváčikov sa 20. november 2018 stal významným dňom.Boli slávnostne pasovaní za žiakov našej školy.Za doprovodu víl prechádzali krajinami Čítankovo,Písankovo, Šikovníčkovo a Športovkovo, kde museli splniť niekoľko úloh.Dokonca ukázali svojim rodičom čo všetko už vedia z Anglického jazyka.Po zložení školáckeho sľubu boli pani riaditeľkou pasovaní za žiakov školy.Ako pamiatka na tento deň im bola odovzdaná medaila, lízanka a pasovací dekrét.

• Návšteva Babadla

6.11.2018 sme si v Babadle v Solivare pozreli divadelné predstavenie ,,Ako psíček a mačička..." , ktoré bolo kombináciou živých hercov a bábok.Vtipné a múdre príbehy o psíčkovi a mačičke žiakov veľmi zaujali.Ďakujeme za pekný kultúrny zážitok.

• Vlastivedná exkurzia

6.11.2018 sme so žiakmi navštívili múzeum v Solivare. Sprievodca v historických budovách deťom vysvetlil ako sa v minulosti ťažila a spracovávala soľ.Solivar v Prešove, národná kultúrna pamiatka patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. K objektom na ťažbu kamennej soli a čerpanie soľanky v Solivare patrí najmä šachta Leopold, četerne, huta , varňa , sklad soli , kováčske dielne a klopačka .Žiaci touto exkurziou spoznali ďalšiu časť svojho regiónu.

• Popoludnie s lesným pedagógom

Dňa 29.októbra strávili deti v ŠKD príjemné popoludnie s lesným pedagógom pánom Ing. Repkom z Lesnej správy z Kokošoviec.Hravou a pútavou formou sa deti dozvedeli o živote lesných zvieratiek, o práci lesníkov, o správaní sa v lese, triedili čo do lesa patrí a čo nie, učili sa poznávať stromy a ich plody, listy...V závere si spolu zahrali aj niekoľko pohybových hier. Za šikovnosť a aktivitu boli deti odmenené magnetkami lesných zvieratiek. Za pekné aktivity ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

• Deň jablka

21.októbra sme si v ŠKD pripomenuli Deň jablka. Žiaci sa dozvedeli o tom, ako jablko prospieva nášmu zdraviu.Existuje množstvo odrôd jablka.Deti počas jabĺčkových prestávok ochutnali niekoľko z nich.Popoludnie strávili pri rôznych jabĺčkových aktivitách a jabĺčkových dobrotách. Od tohto dňa sa budeme riadiť heslom : " Denne jedno jablko pre zdravie"

• Základná škola Kokošovce
    Kokošovce 121,082 52